התמחות בפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך

כפתור ליצירת קשר

תואר שני (MA) במדעי הלמידה וההוראה: התמחות בפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך

בשנה (סמסטר א'+ב'+קיץ):

מה הן הבעיות המרכזיות של מערכת החינוך הישראלית?

האם ניתן לקיים מערכת חינוך ללא בחינות בגרות?

התואר השני במדעי הלמידה וההוראה עם התמחות בפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך באוניברסיטת חיפה שמה במרכז עיסוקיה את התוכן הפדגוגי של מערכות החינוך ואת האפשרות להעשירו ולפתחו בהתאמה לצרכי הזמן והמקום. 

הלימודים יתרכזו בתוכן עדכני מהעולם החינוכי בארץ ובעולם שעוסק בתוכן הפדגוגי של מערכות חינוך בהיבט ישראלי ובהיבט בינלאומי. 

התפיסה של הלימודים תהיה תפיסה מחקרית ויישומית בו זמנית. מן הצד האחד, הסטודנטים/ות ייחשפו למיטב המחקרים והידע היישומי והמחקרי שנוגע לתוכניות לימודים, לקשרים בין קבוצות במערכת, לניתוח ביקורתי-פילוסופי של הנעשה במערכות החינוך כיום בעולם ומן הצד השני ייבצעו מהלכים של מחקר (תיאורטי או פרקטי) שמטרתו להעשיר את המתודולוגיות של המעוניינות להמשיך בנתיב המחקרי (במסלול תזה) או הנתיב המעשי (במסלול פרויקט, ללא תזה). 

מבנה הלימודים בהתמחות 

את התואר בהתמחות ניתן ללמוד בשני מסלולים:

או:

ניתן לשלב את הלימודים תוך כדי עבודה במוסדות חינוך או בעבודה אחרת.


בין הקורסים של ההתמחות: תכנון לימודים ופיתוח פדגוגי, הפסיכולוגיה של הערכים, הזהות והמוסר, פיתוח חשיבה פילוסופית בקרב תלמידים, חינוך סביבתי, מערכת החינוך בישראל, טיפוח סביבה לימודית איכפתית ומטיבה, חשיבה פלורליסטית בחינוך, השפעה פדגוגית וחדשנות חינוכית, יזמות חינוכית ועוד.

בכל מקרה של שאלה אל תהססו לפנות אלינו: 

ניתן לפנות לפרופ' אריה קיזל, ראש ההתמחות לתואר שני בפיתוח פדגוגי של מערכות חינוך למערכות חינוך במייל akizel@edu.haifa.ac.il

ולגב' יעל מישורי-בכמן (מרכזת התארים המתקדמים) 

ymishory@univ.haifa.ac.il | 04-8288380

אריה קיזל